Після того, як хтось вперше пробує покурити кальян і становиться фанатом цього процесу, така людина зазвичай намагається робити це і в домашніх умовах. Тобто, після регулярних походів в кафе або в кальян-бар, багато хто приходить до висновку – для забивки кальяна не треба мати якусь секретну інформацію. І доволі вигідно закупити свою чашу, а також набір тютюнів. Після цього достатньо спочатку зрозуміти сам процес забивки, і уже потім зайти відповідь, як міксувати кальянний тютюн і які є варіанти.
Найбільш популярні мікси по пропорціях
Щоб зрозуміти, які саме комбінації мають значний попит, можна деякий час походити в кафе, повивчати меню, задати ці питання більш досвідченим людям. Наприклад, деякий кальянний тютюн інтернет магазин є самодостатнім, і його можна використовувати, як моно смак. Це класичні варіанти у вигляді літніх ягід, цитрусових, яблука, груші, дині. При створенні оригінальних міксів важливо також зберігати оптимальні пропорції компонентів:
-
Робити суміш із двох компонентів в рівних долях не рекомендується, тому що результатом стане не дуже виразний присмак. Всюди є виключення, тому що комбінація ванілі і лимону в рівних долях працює непогано.
-
Коли використовується мікс в пропорціях 80 на 20, то це також рідкісний випадок, і працює, коли є компонент із ванілі, жасмину та інших доволі сильних ароматів.
-
Більше розповсюдження має комбінація 70 на 30 чи 60 на 40. Є основний компонент, і є доповнення.
Для розуміння того, як правильно мішати тютюн для кальяну, корисно також вивчити і зовсім незвичні формули, де є комбінація 60 на 30 на 10, або це може бути 70 на 20 на 10. Грамотно комбінувати таке доволі важко.
Принципи комбінування смаків
Якщо вперше заглядати у магазин кальянів і не розуміти, як варто замішувати різні суміші, то результат буде негативний. Краще вивчити для себе базу, якою користуються і професіонали у закладах. Є різні комбінації, від найпростіших до достатньо складних:
-
Новачкам краще брати два смаки, однакових за брендом, за міцністю і за жаростійкістю. Пропорції можуть бути або 70 на 30 або 60 на 40. Перед тим, як закладати суміш, її варто трохи спушити.
-
Другим способом є міксування різних по брендах та параметрам тютюнів. Розуміння того, як краще змішувати тютюн для кальяну, якщо це різна сировина, прийде доволі швидкою. Тому що сенс у тому, щоб мілко нарізати усі компоненти, та змішати. Вкінці треба віджати сироп, що покращить смак.
-
Далі йдуть складні способи міксування, наприклад, можна використовувати пошарове з'єднання. На верхній шар кладуть найбільш міцний тютюн, а знизу кладуть тютюн с головним смаком у міксі.
-
Якщо використовується ємність з окремими секторами, то можна у кожний сектор покласти свій смак. Доволі цікавий метод, який особливий тим, що можна гратись нагрівом окремих вуглів під цими секторами.
Строгих правил міксування тютюнів немає, тому можна взяти кращі мікси для кальяну, взявши комбінації у популярних кафе, або спробувати створити унікальну комбінацію самому. У якості головного аромату треба брати найбільш стійкий смак, який зберігається довго. А другорядним смаком є той, який підкреслює й розкриває інші компоненти. Ще є і так звані ноти післясмаку, що представляють собою легкі ненав'язливі аромати. Але це додається лише по бажанню, та якщо є вміння створювати складні комбінації смаків тютюну.
Які смаки поєднуються найкраще?
Усі бажаючи навчитись грамотно міксувати тютюни для кальяну, спочатку повинні навчитись працювати з чашею, знайти правильні аксесуари до кальяну і вже потім думати над фінальним етапом. Для прикладу можна розглянути такі види міксів:
-
Подвійні мікси, де компонентами виступає солодкий смак та смак с легкою гірчинкою, смаки випічки.
-
Потрійні мікси, куди часто додають цитрусові, фрукти, ваніль та шоколад. Також це може бути фрукти, ягоди та м'ята.
Це все доволі умовні поєднання, тому варто орієнтуватись лише на те, що самому до вподоби.
Поради для гарного результату при поєднанні тютюну
Для того, щоб не зробити відверто несмачний мікс, треба брати вже опрацьовані формули поєднань. Наприклад, варто застосовувати тільки ті тютюни, які ідентичні або близькі по міцності та консистенції. Пріоритетом має буди єдиний бренд, навіть якщо тютюни різні. У якості бази краще брати фруктові смаки, тому що вони гармонійні у різних міксах. У гарному поєднанні є чітке поділення на основні та другорядні смаки. Корисно цікавитись, чи взагалі можливо поєднувати обраний тип тютюну с чимось іншим, тому що іноді результатом стає відверто гірка суміш. Для того, щоб смаки у міксі набагато краще розкривались, можна використовувати й деякі перевірені хитрощі, наприклад, використовувати шматок льоду у чаші.